2010. augusztus 27., péntek

PostHeaderIcon Joe DiPenta szerződést kötött a Crunchcsal.

2010, augusztus 26-án aláírt az AHL-ben szereplő Syracuse Crucnch csapatához Joe DiPenta.

Az Ontarioi Barrieben született Joe DiPenta szerződést kötött a farmcsapatunkkal. A szerződést részleteit még nem tették közre, de valószínűnek tartom, hogy egy egy éves szerződésről van szó. DiPenta 1979, február 25-én született. 

A 31 éves védő a tavalyi évet a Buffalo farmjában a Portlandben töltötte el. 65 találkozón lépett pályára amin 2 gólt és 5 gólpasszt adott. Ezek mellett 83 perc büntetés áll még a neve mellett. A rájátszásban 4 találkozón 4 perc büntetést gyűjtött össze. A 2008/2009-es idényt Európában töltötte a Vastra Frölunda HC Göteborg csapatában. Statisztikái ott is a tőle megszokott eredményt hozták. Az európai kitérő előtt pedig mindenki nagyon jól tudja, hogy melyik csapatban szerepelt. Igen, nálunk. Három évet húzott le Ducks mezben. Pontosabban mondva kettőt, mert az első idényében még Migthy Ducks volt a csapat neve. A kupa megnyerése utáni évben már kevesebb szerepet kapott a csapattól, de az azt megelőző években nagyon sokat segített a csapatnak. Nagyon nagy szíve volt a jégen és mindent beleadott a játékába. Tagja volt természetesen a kupagyőztes csapatnak is.

Mindenképpen jó igazolás ez a Crunchnak. Ráadásul nekünk is, mert így a fiataljaink mentora lesz és biztosan mindent meg fog tenni a jó eredmény elérése céljából. Ráadásul ne felejtsük el, hogy így biztosan finomakat fognak enni majd a fiúk, hiszen DiPenta nagyon szeret főzni, főként finom ételeket.
2010. augusztus 25., szerda

PostHeaderIcon Mi a helyzet a Pacificben?


1. San Jose Sharks
A csapat sztárjai

Mint minden évben, a Sharks bombaerős kerettel vág neki az idénynek. Egyetlen gyenge pontja a csapatnak talán a kapus poszt. Nabokov távozott a KHL-be. Pótolni pedig nem igazán tudták. Érkezett ugyan Antero Niittymaki, de én mégse hiszem, hogy pótolni tudja majd az öreget. A támadósorok nagyon erősek. Felreppentek pletykák, melyek szerint visszajön a csapathoz Owen Nolan is. Ez is előrelépés lenne a csapatnak. Nem kérdés, hogy a Sharks a főcsoport megnyerésére is esélyes, de a rájátszásban megint csak elő fog jönni az a probléma, ami rendre előjön. Valamiért nem megy nekik. Az idei év már bíztató volt, de sokáig ez a csapat sem fog megmaradni így egyben, hogy mindig ekkora esélyesek legyenek. Joe Thorntonnak idény végén lejár a szerződése és kérdéses, hogy aláíratják-e majd. A szurkolók nagy része biztosan nem tartaná meg, azonban az esetleges távozása után nehéz lesz őt pótolni. Még, ha a rájátszásban nem is ér semmit szinte, azért az alapszakaszban nagyon hasznos játékos. Kíváncsian várom, hogy mi lesz a sorsa és az esetleges távozás után, mi lesz a csapattal, mert egy Marleaut és egy Heatleyt egy középszintű centerrel nem tudnak rendesen kiszolgálni majd. Mindent összevetve, nagy falat lesz mindenkinek ez a csapat. Én úgy gondolom, hogy idén esélyesek lesznek a kupára, mert most megérezték, hogy miként is kell játszaniuk a rájátszásban.

2. Los Angeles Kings
A csapat sztárjai

A csapat a tavalyi nagyszerű szereplése után idén sem tűzhet ki szerényebb szereplést. Nagy mozgások nem történtek a játékosok körében. Elengedték Frolovot, de egyből pótolták Ponikarivskyval. A tavalyi rájátszással tapasztaltabb lett a csapat. Nagyon sok fiatal és tehetséges játékos van a csapatban, akiket olyan öreg rókák vezetnek, mint Michal Handzus, Ryan Smyth és Rob Scuderi. Minden adott az újabb sikeres évhez. Kopitart alulértékelik az egész ligában. Tavaly Quick megmutatta, hogy bízhatnak benne a kapuban. Idén azonban nagy segítsége lehet majd, a beérni látszó Erik Ersberg. Minden poszton megvannak tehát. Azt se felejtsük el, hogy olyan játékosok kopogtatnak a csapat ajtajain, mint Brayden Schenn, Andrei Loktionov és Colten Teubert.

3. Anaheim Ducks
A csapat sztárjai
A csapat leszálló ágban van kupagyőzelme óta. Olyan játékosok nincsenek már a klubbnál, mint Chris Pronger, Scott Niedermayer, Sean O'Donnell, Francois Beauchemin, Ilya Bryzgalov, Samuel Pahlsson, Rob Niedermayer, Dustin Penner és Andy McDonald. Bő három év alatt, szinte teljesen átalakult a gárda. Legfőbb gyengéje a csapatnak a védelem. A második sor centerkérdése úgy néz ki, hogy végre tisztázódott és jól bevált Koivu idehozatalával. A kupa óta, minden évben nagy elvárásokat állítanak, azonban ebbe egyre csúnyábban ütköznek bele. Úgy gondolom, hogy ez lesz az utolsó év, amiben még egy jó szereplés benne lehet a játékosok képességei alapján, azonban, ha ismét kudarcot vallanak, akkor itt lesz az ideje a lassú, de biztos építkezésnek. A legfőbb problémája a csapatnak a GM. Alapvető probléma, hogy a Brian Burke által itthagyott káoszt nem a legjobb módon tudja eltüntetni. A másik és talán nagyobb probléma, hogy a közte és az edző, Randy Carlyle közti barátság miatt nem képes kirúgni Randyt. Carlyle rossz rendszerben játszatja a játékosokat. Nem eredményre vezető már ez a taktika. Idén, a védelmet erősítette eddig meg a gárda. Lydman és Sutton nagy erősítés lesz hátra, hiszen Scott Niedermayer visszavonulása nagy érvágás a csapatnak. Fiatal és tehetséges védőkkel tele a csapat, azonban nagy kérdés, hogy miként is fogják őket beépíteni a csapatba majd. Ez a védelem még nem elég egy kupára, így nem fűzök sok reményt a csapat idei tündökléséhez.
4. Phoenix Coyotes
A csapat sztárjai
A Phoenix a tavalyi cserestoppnál nagyon jó húzásokat csinált, aminek eredményeként bejutottak a rájátszásba. Balszerencséjükre a Detroittal kerültek össze és hét meccses küzdelemben alulmaradtak. A csapatot főként már kifutó játékosok alkották. A csapat arca, Shane Doan és a nagy tapasztalattal rendelkező védelem azonban véleményem szerint idén nem lesz képes megismételni tavalyi sikerüket. A rájátszásért is harcolni fognak. A támadó szekcióba a nyáron érkezett Ray Whitney nagyon jó húzás volt. Wojtek Wolski nevezhető még a ligában kiemelkedő játékosnak, aki a támadásban részt vesz az idén majd. Tehát nem dúskálnak a nagy nevekben elöl. Megszerezték a nemrég még a Duckst erősítő Ebbetet. A hátsó alakzat viszont olyan játékosokból áll majd, mint Ed Jovanovski, Derek Morris, Keith Yandle, Adrian Aucoin és az anno nálunk szereplő Kurt Sauer. Ez nem egy rossz védelem. A csapat taktikájához nagyon is passzol.  A kapuban pedig a remeklő Ilya Bryzgalov fog állni. Ennek sajnos nem tudok túlzottan örülni. Anno nagyon sajnáltam, hogy el kellett engedni, ráadásul ingyen és pont ide. Meg is gyűlik vele azóta a bajunk rendesen. Mindezek ellenére, szerintem idén nem fognak villogni csapat szinten.

5. Dallas Stars
A csapat sztárjai

A nyáron bekövetkezett a csapat történetében az a pillanat, amit senki se gondolt volna. Mike Modano elhagyta a klubbot. Főként a GM sajátos politikája miatt. Azonban nehezen fér bele az emberek fejébe, hogy egy régi játszótársát csak így elengedte. Előnyei is vannak persze, hiszen Modano így talán nem foglal már helyet tehetségesebb játékosok elől, akik így fejlődni tudnak. Így sincs azonban túl nagy esélye a Starsnak a következő idényben. A másik nagy távozó a kapus, Turco. Mi, Ducks szimpatizánsok tudhatjuk, hogy mennyire is volt jó kapus az öreg. Sokszor tört borsot az orrunk alá. Turco távozásával nem maradtak azonban első számú kapus nélkül, hiszen a tavaly megszerzett Kari Lehtonen is kiemelkedően jó játékos. Szóval, az idei esélyeik is igen csak csekélyek. Harcban lehetnek talán majd a rájátszásért, de semmi vérmesebb reményük nem lehet. Nem, mert a védelem helyén szinte semmi nincs. Ligaszinten sehol sincs a védelmük, ami igencsak nagy hátrány lesz egy San Jose, vagy egy Chicago ellen.

PostHeaderIcon Peter Holland

Peter Holland a 2009-es draft 15. választottja volt. Holland Kanadában született 1991, január 14-én, Torontoban. Kedvenc csapata nem meglepő módon a Toronto Maple Leafs. Holland volt a 6. center, aki elkelt 2009-ben. Az őt megelőző centerek között van John Tavares (1/1), Matt Duchene (1/3), Evander Kane (1/4), Brayden Schenn (1/5) és Nazem Kadri (1/6). Ezek közül a játékosok közül, mint tudjuk már mindegyik bemutatkozott az NHL-ben. Tavares, Duchene és Kane ráadásul egész évben itt játszott. Az első körben kelt még el a nemrég szerződtetett Kyle Palmieri is. Őt a csapat a 26. helyen húzta be.

A csapat egész jó húzásokat csinált ebben az évben. A második körben megszereztük Matt Clarkot (2/7). Ő egy nagyon tehetséges és jó védő, akinek nagy esélye van egyszer bekerülni az NHL-be. Harmadik körben Igor Bobkov (3/15) következett. Tehetséges orosz kapus. Sokan mondják róla, hogy nagy jövője van. Én is nagyon remélem. Talán megtaláltuk a következő Bryzgalovot. Sami Vatanen (4/15) ügyesen bánik a koronggal. Neki is szép jövője lehet még. Radislav Illo (5/15) a junior világbajnokságon is szerepelt már. Scott Valentine (6/15) pedig nem hiszem, hogy nálunk fog valaha is játszani. Annyi védő prospectünk van, hogy neki nálunk nincs esélye.

Peter Holland, utóbbi három évét az OHL-ben szereplő Guelph Storm csapatában töltötte el. Első éve még gyengébb volt. 62 mérkőzésen 8 gólt és 15 gólpasszt jegyzett, ami 23 pontnak felel meg. 31 perc kiállítása pedig elenyésző. A csapat bejutott a rájátszásba, ahol 10 mérkőzésen mindössze 1 gólpasszt tudott feljegyezni Holland és 4 perc kiállítást. Újonc létére azért nem volt olyan rossz idénye, de nem is mondhatjuk kiemelkedőnek. A második évében azonban már otthonosabban mozgott a jégen. 68 találkozón vett részt, ezeken 28 gólt és 39 gólpasszt jegyzett. Ez 67 pontot jelent. 42 perc kiállítása pedig itt sem sok, egy amolyan erőcsatártól, mint ő. A rájátszásban nem vitte sokra a csapat. 4 meccsig tartott mindössze ebben az évben a rájátszás a Stormnak. Ezeken a találkozókon összesen 4 gólt szerzett Holland és 2 perc büntetést. Ezek után draftolta le a csapat őt. Az idei éve pedig már tényleg bizalomgerjesztő lett. 59 találkozón 30 gólt és 49 gólpasszt jegyzett, amivel 79 pontot ért el. Ezek mellett 40 perc kiállítása volt. Ezek már tényleg nagyon jó számok. A rájátszásban azonban ismét elvérzett az első körben a Guelph Storm. Idén 5 mérkőzés után kényszerültek pihenőre menni. Ezen mérkőzéseken 3 gólt és 5 gólpasszt szerzett Holland, ezzel 8 ponttal zárta a rájátszást és 12 perc kiállítással. Holland a következő idényt is itt fogja nagy valószínűséggel megkezdeni.

Holland 85 kg, ami nagyon jól is jön az ő játékának. 185 cm magas. A két számot egymás mellé téve kijelenthető, hogy nagyon jó testi adottságai vannak. Sophmore idényében részt vett az OHL All-Star Classicon a nyugati csapat tagjaként. Két gólpasszt is adott azon a találkozón. Peter Holland egy erőcsatár, de nevezhetnék amolyan two-way támadónak is. Támadó játéka még koránt sem tökéletes. A kapu előtt jól tud zavarni, ezzel is lehetőséget szerezve a góllövéshez. Az NHL-be kerüléshez minden bizonnyal még kicsit kell a testi adottságain is dolgoznia. Védekező szerepkörben is nagyon jól megállja a helyét. Ütközik, adódóan testének méreteiből, és nagyon jól tudja megzavarni az ellenfél játékosait. Bevethető mind emberelőnyben, mind emberhátrányban is. Pár év múlva fontos szerepe lehet majd az emberelőnyös alakulatokban is, ha fel tud addig fejlődni. Nagyon jól korcsolyázik. Nem csak, hogy jól, hanem viszonylag gyorsan is. Lövései pontosak és erősek. A jégen jól lát és nagyon jó játékmester. Könnyedén teremt gólhelyzetet magának, azonban még sokat kell fejlődnie a támadásokban is. Kicsit inkonzisztensnek mondják, de reméljük, ez meg fog változni majd idővel.

Saját véleményem róla pedig ez lenne. Sokan mondják, hogy Marchant féle játékos lehet belőle. Így van, tényleg megvannak hozzá a képességei, azonban én inkább Getzlafhoz hasonlítanám, kiindulva a ponterősségéből. Tudom, Marchant is egy nagyon ponterős játékos volt még régebben, de Holland szerintem nem igazán az a Marchant típus. Kell még neki kettő év legalább ahhoz, hogy be tudjon mutatkozni az NHL-ben. Most még egy év junior, majd utána mehet az AHL-be, aztán utána már szerintem helye lehet a csapatban. Addigra már nem lesz Koivu sem és Marchant sem, így egy jó center mindig jól jön. Bár kérdés, hogy Bonino ha beválna majd addigra és esetleg Deschamps, vagy McMillan is jól teljesítene, akkor mi lesz. Azonban, ha tényleg ki tudja hozni a magában rejlő potenciált, akkor nem lesz kérdés, hogy játszani fog a Ducksban majd.

Összegezve pedig azt tudom mondani, hogy Getzlafnál biztosan nem lesz jobb játékos. Így tehát, ha sikerül majd aláíratni Getzlafot, akkor neki maximum a második sor fog jutni. Szeretni biztosan fogjuk, mert hajtós gyerek. Remélem kinövi az inkonzisztens játékát.

Helye a csapatban: Második sor, esetleg a harmadik.

Értékelésem: 7/10
2010. augusztus 24., kedd

PostHeaderIcon Aaron Ward visszavonult.

Scott Niedermayer után Aaron Ward is visszavonult. 

Aaron Wardot 1991-ben draftolta a Winnipeg Jets csapata az első körben. Ráadásul máris az előkelő 5. helyen foglalták le a játékjogát. A Jets mezét azonban soha sem húzta magára, mivel 1993, június 11-én a Winnipeg elcserélte őt és egy, a Torontotól kapott 4. körös draftjogot, a Detroit Red Wings csapatához. Az ellenérték Paul Ysebaert volt, plusz egy későbbi döntés. A későbbi döntés 18-án jött el, amikor is a Red Wings Alan Kerrt is a Jetsnek adta. Tehát Detroitba került. A következő hét idényt itt is töltötte el, egészen 2001-ig bezárólag. 1997-ben és 1998-ban Stanley kupát nyert a Red Wingsszel.

2001, július 9-én aztán a Detroit is túladott rajta. Carolina lett a célállomás. A Wings egy második körös draftjogot kapott érte, amiből végülis Jiri Hudlert húzták a későbbiekben. A Carolina mezét négy idényen keresztül viselhette. Itt is sikerült egy Stanleyt nyernie, méghozzá 2006-ban.

Ezek után 2006, július 3-án aláírt a New York Rangers csapatához. Itt 60 mérkőzésen lépett pályára, majd a Rangers túl is adott rajta. 2007, február 27-én Bostonban kötött ki. Paul Mara ezzel a cserével pedig a Rangers játékosa lett. Ward ezek után befejezte az idényt a Bruinsnál, majd további két évig szolgálta még a csapatot.

A 2009/2010-es idényt régi csapatánál, a Carolina Hurracanesnél kezdte meg. Azonban, úgy néz ki, hogy 60 mérkőzés kell neki, hogy elcseréljék máshová. Ismét szedhette a sátorfáját. 2010, március 3-án a Ducks Justin Pogge és egy 4. köröst draftjog ellenében megszerezte Aaron Wardot. A 4. körös draftjogot a Bruinstól szerezte a csapat még a Ward csere előtti napon, Steven Kampfer ellenében. A csapat Wardot a rájátszásra hozta ide. Tapasztalt védő kellett. Én kicsit soknak tartom az érte adott ellenértéket, bár Poggenak úgysem volt nagy jövője itt, míg az a 4. körös cetli sem annyira befolyásoló. Akkor mégse volt akkora nagy lehúzás, így utólag belegondolva. Ward hasznos tagja volt a csapatnak. Sokat blokkolt és kemény pontja volt a védelemnek.

A visszavonulását nagyban befolyásolta egy sérülés is. Ennek is köszönhető tehát a dolog.

Mindenesetre, megköszönném azt a keveset is, amit a csapatért tett idén.

PostHeaderIcon Gondolatok a csapatról.

Lássuk csak, hogy miként is vélekedek jelenleg a csapatról.

Először is. Csalódott vagyok nagyon, hogy Ryan még mindig nincs aláíratva. Főként Ryanben csalódtam. Igazán rábólinthatna már egy ajánlatra és nem csak azt hallanánk, hogy az ügynöke elutasította. Elég nehéz így bármit is csinálni, hogy nem tudjuk, hogy mi lesz vele.

Lupulról kiderült, hogy még mindig nem áll a csapat rendelkezésére. Egyes források szerint nem elképzelhetetlen, hogy csak decemberben lesz játékra kész. Ez sem jelent semmi jót a csapatnak. Mióta itt van, állandóan a sérülésével bajlódik. Hasznára lenne pedig a csapatnak. Nem oldhatjuk meg azzal sem, hogy elcseréljük, mert senki sem venné át egy ilyen sérüléssel. Teszem hozzá, hogy én nem is cserélném el szívem szerint. Nagyon szeretem a játékát és örülök, hogy újra itt van.

Blake kezd nagyon, de nagyon kilógni már ebből a csapatból. Púp a hátunkon csak, ráadásul azok mellett, hogy elveszi a helyet mások elől, még a fizetése is óriási. Valahogy meg kell oldani, hogy ne legyen itt nálunk.

Kariya is lassan aláírhatna már. Abban az esetben, hogy ha Ryanre várunk először, akkor előfordulhat, hogy megunja Kariya és aláír a Pittsbourghhöz. Nem lenne buta húzás tőle, hiszen ismét nagyon erős a tavalyi bajnok és ott nagyobb esélye lenne talán a kupára.

Védelem? Én azt mondom, hogy jó ez így. Esetleg, ha a szezon közben nagyon menne a játék, de még mindig kevés lenne ez a védelem a kupához, akkor a cserestoppnál nyúljunk bele a csapatba és erősítsük meg a hátsó alakzatot. Egészen addig én feleslegesnek érzem újabb védő idehozatalát.

PostHeaderIcon Teemu Selanne szerződtetve.

Augusztus 9-én, nem sokkal később, hogy a Detroit Red Wings aláíratta a csapat egykori védőjét Ruslan Saleit, egy évvel hosszabbítottunk Selannevel.

Teemus Selanne fizetése a megszokottakhoz képest, most kicsit nagyobbra sikeredett. 3.250.000 dolláros fizetése mellett 1.250.000 dolláros bónusz kapott helyet a szerződésben. Ezzel kialakult a 4.500.000 dolláros cap hitje is. Ez sokkal több, mint bárki gondolta volna még az aláíratása előtt. Általánosságban mindenki úgy gondolta, hogy ismét diszkont áron ír majd alá a veterán szélső. Esetleges drágulását aki gondolta volna, az se hiszem, hogy ekkora emelkedést várt volna. Persze ez nem gond, Selanne épp eleget tett már a csapatért és eddigi fizetései és nagyvonalúak voltak. A szerződésben továbbá helyet kapott egy NMC is. Tehát semmiféle húzást nem csinálhatunk vele. Biztosan itt fog maradni. Szerződése lejártakor pedig értelemszerűen UFA státuszt fog ismét betölteni.

Nem gondolom, hogy Selanne maradna még egy évet majd. Így utolsó évre pedig ez a kisebb fajta fizetésemelés vehető egy ajándéknak is. Azonban elgondolkodtató, hogy miért is pont most lett ekkora a fizetése. A csapatnak így körülbelül 10.000.000 dollárja van még a sapka alatt. Ebből kéne Ryant aláíratni még. Ezek mellett pedig ugye kéne Kariya is. Ha, esetleg ő is kicsit nagyobb fizetést kapna, mint 2.000.000 dollár, akkor nem maradna túl sok helyünk ahhoz, hogy nagyobb véráldozat nélkül hozzunk ide egy első soros védőt. Hiszen jó védőért nem adhatunk egy kifutó játékost nagy fizetéssel annak érdekében, hogy legyen neki hely. Így már jobban a zsebünkbe kell nyúlni, esetlegesen egy jobb játékost is be kellene áldozni. Tehát Selanne, ha idén még egyszer neki szeretne futni a kupáért folyó harcnak, kicsit lehet, hogy túl lőtte a fizetését. Hiszen, kevesebb helyünk maradt így. Félreértés ne essék, nem ellenzem a szerződését, csak jobb lett volna olcsóbban megúszni.

Játéka nem kérdés, hogy pótolhatatlan. Hiába 40 éves Selanne, még mindig ponterős. Főként emberelőnyben már, de még így is hasznunkra van. Közel meccs/pont átlagot hoz még most is. Remélem, hogy idén megkapja a másik szélre Kariyat és Koivu is lesz olyan jó, hogy kiszolgálja ezt a két zsenit még egyszer utoljára.

PostHeaderIcon Kyle Palmieri szerződtetve.

Augusztus 4-én szerződést kötött a csapattal Kyle Palmieri.

Palmieri a 2009-es drafton a 26. helyen kelt el. Ebben az évben ő volt a második első körös draftunk. Szerződése természetesen egy három éves entry level. Fizetése 900.000 dollár lesz az NHL-ben. Ehhez jön a 175.000 dolláros bónusz és így jön ki az 1.075.000 dolláros cap hit. Aláírási 90.000 dollárja nem számít bele természtesen ebbe. AHL-ben ezzel a szerződéssel 67.500 dollárt keresne. A szerződés lejártakor Palmieri korlátozott szabad ügynök lesz.

Palmieri 1991, Február 1-jén született. Idén az egyetemi bajnokságban szerepelt, a Notre Dame csapatában. Pozíciója főként a jobb szél, de centerként is megállja helyét. Sokan nagyon jó agitátornak is tartják.

Mi lesz a jövője? Profi szerződéssel nem játszhat az egyetemi bajnokságban, így nagy valószínűséggel az OHL-ben szereplő Guelph Storm csapatát fogja erősíteni. Érdekesség, hogy ebben a csapatban játszik Peter Holland is, akit ugyan abban az évben draftoltunk az első körben. Reméljük, összeszoknak és az AHL-ben jól fognak mozogni egymás mellett majd a jövőben.
2010. augusztus 3., kedd

PostHeaderIcon Mark Mitera

Mark Mitera a 2006-os draft 19. választottja volt. Nem mondanám olyan nagyon erős draftnak a 2006-ost, de azért itt is voltak nagyon jó játékosok. Mitera a védők között a 3. volt, aki elkelt. Előtte csupán Erik Johnson (1/1) és Ty Wishart (1/16) került kiválasztásra. Mitera után pedig pár, társai nevénél, jelenleg jobban csengő név került kiválasztásra, mint például Bobby Sanguinetti (1/21), Ivan Vishnevskiy (1/27) és Matthew Corrente (1/30).

Nem lehet azt mondani, hogy ez a draft olyan jó lett volna a csapatnak. A 2. körben húzott Bryce Swan (2/8) neve szinte már feledésbe merült a szurkolók körében. A 3. körben húzott John de Gray (3/20) egy nagyon jó kis stay at-home védő, akinek már AHL-ben a helye. A 4. körben húztuk Matt Beleskeyt (4/19). Ő nagyon nagy fogás volt onnan hátulról. Majd végül a 6. körben Petteri Wirtanen (6/19), aki szép eredményeket mutatott fel AHL-ben, de mégsem tudott a csapatnál maradni és már hazájában tengődik.

A 23 éves védő, Mitera, draftolása után ment vissza a michigani egyetemre. A michigani csapatban összesen 131 találkozón lépett pályára. Ezen találkozókon 4 gólt szerzett és 50 gólpasszt adott, így 54 pontot gyűjtött. Ezek mellett 175 perc kiállítást szedett össze. Mitera a 2008-2009-es idényben egy elég súlyos sérülést szedett össze, ennek köszönhetően szinte az egész évadot ki kellett hagynia. Idény végén még be tudott mutatkozni az AHL-ben 5 mérkőzés erejéig. Akkori AHL-es csapatunk az Iowa Chops volt. Ezen az 5 mérkőzésen 2 gólpasszt jegyzett Mitera és 2 perc kiállítást. A következő idényt a San Antonio Rampage csapatában kezdte meg az AHL-ben. Nagy reményekkel kezdte meg az idényt, de valahogy nem jött neki össze ez a jó kezdés. Mellőzték a Rampage csapatából. Mindössze 5 mérkőzésen jutott szóhoz, melyen 6 perc büntetést szedett össze. A rossz kezdet után a Ducks vezetősége inkább leküldte az ECHL-be, a Bakersfield Condors csapatához. Itt azonban beindult Mitera. 36 mérkőzésen játszott melyeken 3 gólig és 11 gólpasszig jutott. 62 perc kiállítása pedig nagyon sok volt, de ez hozzátartozik Mitera játékához. Felfigyelve teljesítményére, ismét az AHL-ben találta magát. Immáron az Abbotsford Heat csapatához került fel. 27 mérkőzést kapott és meghatározó tagja lett a védelemnek. A pontokat nem tudta itt már annyira szállítani, mint ami elvárható lett volna. Összesen 3 gólpasszt adott csak és 12 perc kiállítást gyűjtött össze. A csapat bejutott a rájátszásba, ahol Mitera is játszott természetesen. 13 találkozón 2 gólpasszt és 9 perc büntetést szedett össze. Idény végén együtt játszott már Logan MacMillannel is. Loganre talán akkor figyeltek fel a Calgarynál és ezért is cserélhettük el oda őt. Mitera tehát AHL szinten még nem igazán tudta megmutatni, hogy miért is lett az első körben választva, de reméljük az idei évben majd szárnyra kap. Saját farmban lehet, hogy jobban fog neki menni majd. Meglátjuk.

Mark Mitera 1987-ben, október 22-én született az Egyesült Államokban. 190 centiméter magas és 92 kiló. Testi adottságai jók. Igazi, kemény védő alkat. A drafton az egyik legjobb, ha nem a legjobb egyetemről érkező prospect volt. Mitera korcsolyázó tudása nagyon jó. Feladata nem a támadások támogatása főként, hanem inkább a támadók hatástalanítása bármi áron. Ehhez testét nagyon jól tudja használni. Nem egy gyors játékos. Talán éppen ezért is alakult ki neki ez a fajta játékstílusa is. A lassúságából adódó hátrányát nagyon jól ellensúlyozza azzal, hogy szívesen löki fel az éppen támadó játékost, vagy löki a palánknak. Nem támadó szellemű, de a gyors támadásindítás nagyon megy neki. Egy gyors passzal nagyon jó helyzetbe tudja hozni társait. Statisztikáiból is látszik, hogy inkább a gólpasszokat osztogatja. Ami, talán a leginkább nagy erénye, az a vezetői képessége. Mind a jégen, mind a jégen kívül nagyon nagy vezéregyéniség. Egy ilyen játékos minden csapatnak nagyon kell. A védekezésén még picit csiszol és akkor egy kő kemény védő lesz majd belőle. Támadásban nem kell fejlődnie, hisz nem is tudna nagyon. Az tényleg nem az ő feladata. Miteranak entry level szerződése van a csapattal még két évig. Cap hitje 1.275.000 dollár.

Akkor pedig az én véleményem. Mitera az egyik kedvenc játékosom. Vagyis, jelenleg még csak prospectem, de nagyon bízom benne, hogy meghatározó személye lesz majd a csapatnak évek múlva. Erre meglehet az esélye, de össze kell magát szednie, mert lassan már olyan korba ér, ahol mások az NHL-ben játszanak már jó ideje. Első soros védő szinte biztos, hogy nem lesz, de a második bekk párba odaérhet majd. Úgy érzem, hogy az idei éve lesz majd az áttörés neki. Szeretném, ha kapna pár meccset majd az NHL-ben, esetleges sérülésekkor. A csapat régebbi tagjai közül nekem kicsit O'Donnellre hasonlít. Nem az a támadó szellemű védő, de hátul kő kemény.

Összegezve. Miteranak be kell bizonyítani, hogy helye van a csapatban, vagy különben sajnos a süllyesztőben fogja végezni.

Helye a csapatban: Harmadik, esetleg második sor.

Értékelésem: 10/7

PostHeaderIcon Szerződést kötöttünk Andy Suttonnal.

Két éves szerződést kötöttünk a 35 éves védővel, Andy Suttonnal.

Sutton fizetése a következő idényben 2.000.000, majd a 2011-2012-es idényben pedig 2.250.000 dollár lesz. Cap hitje tehát könnyen kiszámítható, 2.125.000 dollár. Mivel Sutton már 35 éves, így egy esetleges visszavonulást követően a cap hitje bent maradna a sapkában. Ettől viszont nem kell félni, mert szinte lehetetlen, hogy visszavonuljon idény végén. A szerződés lejártával UFA lesz majd Sutton.

Andy Sutton a tavalyi évben két csapatot is megjárt. Az idény elejét a New York Islanders csapatánál töltötte, majd március 2-án egy 2. körös draft jogért az Ottawa Senators csapatához került. Sutton tavaly a két csapatban összesen 107 perc kiállítást gyűjtött be 72 mérkőzésen. Ezek mellett 5 gólt és 8 gólpasszt is adott az idény folyamán, így 13 ponttal zárta az évet.

Mint, ahogyan a statisztikákból észrevehető, Sutton nem éppen egy támadó szellemű védő. Kemény, fizikális játékosról van szó. Nem fél használni a testi erejét. Ütközik, verekedik és a palánk mellett is félelmet kelt. Több játékos is mesélhetne arról, hogy mekkora szeretetcsomagokat kapott Suttontól az elmúlt években. Sutton ide hozatala nagy meglepetést okozott a szurkolók körében. Senki nem gondolta volna, hogy ő fog érkezni majd. Mindenki a Kaberle, Bieksa duóra gondolt inkább. Még így sem kizárt, hogy csere keretein belül idehozza valamelyiket Murray, de szerintem már felesleges lenne. Nagy hasznára lesz a csapatnak a játéka, mert Festerlingen és talán Brookbanken kívül nem igen volt eddig olyan nagy ütközős védőnk. Ami még plusz, hogy a szerződése is tetszetős. Olcsón megúsztuk.

Véleményem szerint ezzel a húzással már be is kéne fejezni a védelem építését és Ryannel kéne foglalkozni. Visnovsky, Lydman, Sutton, Festerling, Mikkelson, Sbisa és Brookbank. Ezzel a hét védővel neki mernék futni az évnek. Rájátszásra is esélyes így már a csapat. Még egy védővel viszont Mikkelson megint AHL-ben találná magát, aminek nem lenne sok értelme. Neki idén van még esélye megmutatni, hogy mire képes NHL szinten az az érzésem. Sbisat pedig még ennél is nagyobb hülyeség lenne leküldeni. Így viszont szinte biztos, hogy Fowler idén nem fog az NHL-ben maradni. Sőt, talán még jövőre sem.

Összegezve tehát örülök, hogy egy ilyen stílusú és kaliberű védő érkezett a csapathoz. Nagyon kíváncsi vagyok már, hogy mire leszünk képesek idén. Viszont még mindig nagyon messze az idény kezdete. Addig őrlődjünk azon, hogy Ryan körül mi fog történni és reménykedjünk abban, hogy Selanne marad még egy évet.

Murray pedig most jó húzást csinált ezzel a sráccal. Most gratulálnék neki azért.
2010. augusztus 2., hétfő

PostHeaderIcon Jake Gardiner

Jake Gardiner a 2008-as drafton a 17. helyen kelt el. Az Amerikai Egyesült Államokban, Deephavenben született Gardiner egy nagyon erős drafton került kiválasztásra. Több, immáron NHL-ben játszó védő is elkelt előtte. Tehát, rendkívül erős volt a mezőny, főként a védőket tekintve. Drew Doughty (1/2), Zach Bogosian (1/3), Alex Pietrangelo (1/4), Luke Schenn (1/5), Tyler Myers (1/12), Colten Teubert (1/13) és Erik Karlsson (1/15) is Gardiner előtt kelt el. Gardiner azonban így is szép nevek elé került be, mint a jelenleg a csapatnál játszó Luca Sbisa (1/19) és a Rangers fiatal bekkje, Michael Del Zotto (1/20).

A 2008-as draft a csapatnak a második körben is szépen összejött. Nicolas Deschamps (2/5) személyében egy rendkívül ponterős centerrel bővült a prospectjeink sora. Eric O'Dell (2/9) már nincs a csapat tulajdonában, de ő benne is nagy potenciál van. Justin Schultz (2/13) pedig Gardinerrel is együtt játszott. Ő is egy nagyon tehetséges kis védő. A későbbi körökben kelt még el többek között Brandon McMillan is. A csapatnak csupán két saját pickje volt, azokat hátsóbb körökben használta csak fel, az összes többi csere útján jött.

Jake Gardiner az utóbbi két évben az egyetemi bajnokságban, az NCAA-ban szereplő Wisconsinban játszott. A 2008/2009-es idényben 39 mérkőzésen léphetett pályára, amin 3 gólt szerzett és 18 gólpasszt adott és ezzel 21 ponttal zárta az évet. 16 perc kiállítása elenyésző. Ebben az évben csapattársa volt többek között Brendan Smith, a Detroit 2007-es 1/27-es választottja. A következő idényben Gardiner 41 mérkőzésen léphetett pályára. 6 gólja és 7 gólpassza megtévesztő lehet, hisz így szerzett 13 pontja 8 egységgel kevesebb, mint az előző idényben termelt mennyisége. Azonban Gardiner ebben az évben már több felelősséggel bírt és több helyen is hasznát vették, így kicsit védekezőbb szellemben kellett tevékenykednie. Az idény során Brendan Smith még mindig a csapatban volt és szenzációs idényt produkált. Ebben az évben került ide Justin Schultz is. Ő 43 mérkőzésen 6 gólt és 16 gólpasszt, azaz 22 pontot gyűjtött össze. Gardiner minden bizonnyal az idei évben is még egyetemi csapatában fog játszani.

Akkor most pedig kicsit bővebben Gardinerről. Jake Gardiner 1990-ben július 4-én született. 78 kilóján még kicsit dolgozhatna, mert talán kicsit több kéne majd az NHL-be.Közel 190 centiméter magas, ezzel nincs is baj. Gardiner egyetemi évei előtt a Minnetonkai csapatban játszott. A csapat kapitányai között is volt. Rendkívül ponterős védő volt. Gardiner egyik nagy erénye, hogy nagyon offenzív. Talán ez is az egyik hibája is, mert még van mit csiszolnia a védekező készségeiben. A Minnetonka csapatában átlag 1.92 pontot hozott meccsenként.
Gardiner tehát egy támadószellemű védő. Testi adottságai megvannak és ezek mellett gyorsan korcsolyázik és a keze is nagyon finom. Ezek a készségei azért is alakulhattak ki, mert nagyon sokat játszott korábban támadóként is. Nagyon jól lát a jégen és a helyezkedése is kitűnő. A koronggal egész kreatívan bánik. Emberelőnyben nagyon jó, adódóan a támadó szellemű játékából. A kékvonalról, ha lehetősége van lő. Meg is teheti, mert nagyon erős lövései vannak, amik általában kaput is találnak. Ütközni nagyon jól tud, amihez a testi adottságai is jók. Palánk melletti játéka is kimagasló. A testi adottságai és a gyorsasága együttesen egy olyan védővé teheti, akit nehéz lesz a korongtól elszakítani, vagy akár feldönteni is.
A jövőben biztosan nagyon nagy szerepe lesz a csapatnál. Első védőpárba kerülhet nagyon könnyen, ha kihozza a magában rejlő potenciált.
Kedvenc filmje is a csapattal köthető össze, hisz a Migthy Ducks rólunk szól.

Amit én gondolok róla, az pedig a következő lenne. Az idei évben, azzal, hogy behúztuk Fowlert, már egy olyan tábora van a védő prospectjeinknek, amiből akár felépíthetjük a védelmünket más csapatoktól idecsábított játékosok nélkül is. A jövőben egy Fowler, Gardiner páros az első sorba megnyugtató lenne. A másodikba elférne Sbisa és akár Schultz is, vagy talán Mitera. Mitera nagy kérdés, talán idén dől majd el, hogy mit is várhatunk majd tőle. Gardinerre tehát lehet alapozni. Ne felejtsük el azt sem, hogy Gardiner ott volt az idei junior világbajnokságon is, ahol már játszott együtt így Fowlerrel és Palmierivel is. Nyugodt vagyok tehát, ami a jövőt illeti védő téren. Jake használható emberelőnyben is és emberhátrányban is lehet majd rá számítani minden valószínűséggel. Nekem vele kapcsolatban Pronger jut róla eszembe. testi adottságok és ponterősség. Pronger méreteit nem fogja elérni, de hasonló lehet majd a játékstílusuk. Vezetőképességei is nagyon jók.



Összegezve tehát, benne látom a jövő védelmének egyik alap pillérét, akit vétek lenne elszórakozni és eladni más csapatoknak.

Helye a csapatban: Első, vagy második sor.

Értékelésem: 10/9

Twitter

Menetrend